unkown77
unkown77
02-03-2018
Mathematics
contestada
Don't know how to solve this question.
Respuesta :
mmba12
mmba12
02-03-2018
Chicken = 4 x 3.6 = $14.4
Hamburger = 3 x 2.2 = $6.6
Total = $21.00
Option C is correct
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 37+ )
Otras preguntas
Eight less than a number is no more than 14 and no less than 5
What diagram can represent set relationships visually?
which act stated that parliament did have right to tax colonist
First two lessons : £12.75 each lesson All other lessons : £20.00 Each lesson Leah has some lessons with Stan's driving school. The total cost of lessons is £30
how do landforms affect human life
What is the unit rate for 14 lb for $2.99
oceanside bike rental shop charges 14 dollars plus 9 dollars an hour for renting a bike. joan paid 86 dollars to rent a bike . how many hours did she pay to hav
how do you solve 6x minus 2 equals 12x plus 7
What is the different between child growth and child development?
how do scientists develop scientific explanations about subjects that are impossible to study through controlled experiments?