caitlinlilly
caitlinlilly
01-03-2018
Mathematics
contestada
10 points please hurry.
Respuesta :
choixongdong
choixongdong
01-03-2018
2/5 meter for 1 minute
6 meters for ? minutes
6 * 5/2 = 15 minutes
answer
15 min
Answer Link
schoolnotes123
schoolnotes123
01-03-2018
15 minutes.
Sorry if I'm incorrect.
Happy studying!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 69+ )
Otras preguntas
Jenna bought 5 pounds of apples for $6.85. What is the unit price per pound of apples?
_____ allow(s) you to think ahead about what you'd do in future situations. Foresight Decisions Peer pressure Influence
Who invented the iPhone
Jack spent $100 on eight packs of cards how much did each pack cost
Earth Science Help?! Please help me do #18. Picture inside :)
Sammy drinks 1/3 of the milk carton, Tikki drinks 5/12 of the milk carton, and Georgia drinks 1/6 of the milk carton. What fraction of the carton of milk is lef
In a simple electric circuit, a 24-ohm resistor is connected across a 6.0-volt battery. What is the current in the circuit? (1) 1.0 A (3) 140 A (2) 0.25 A (4) 4
A student constructed a series circuit consisting of a 12.0-volt battery, a 10.0-ohm lamp, and a resistor. The circuit does not contain a voltmeter or an ammete
What is magnetism? a. the force of attraction or repulsion of magnetic materials b. a property of all rocks c. a type of rock d. a lodestar
It takes 6 cubes to build a staircase with 3 steps . how many cubes will be need. For 11 steps