Mari333
Mari333
05-01-2016
Mathematics
contestada
$4.80 for 6 cans unit rate
Respuesta :
Аноним
Аноним
05-01-2016
8 cents per can. Or, 8c:1 can
You divide 4.80 and 6 to get the price per can.
Give 5 stars and brainliest answer if this helped please!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 66+ )
Otras preguntas
Transport of materials into a cell against a concentration gradient, from low to high, requires A) water. B) energy. C) osmosis. D) a passageway.
Factor the expression. 21x^2 + 43x + 20 (7x – 5)(3x – 4) (7x + 5)(3x + 4) (7x – 5)(3x + 4) (7x + 5)(3x – 4)
1. Melody refers to the _______ of a piece of music. A. beat B. flow C. lyrics D. tune 2. Where would Josquin des Prez's "Ave Maria" have most like
Genocide is described as systematic when it involves
How did the growth of cities lead to problems for many residents?
Do you enjoy being out in the fresh air? The first sentence in the paragraph help to____the main idea it he paragraph. A delay B. Explain C. Introduce D. Spe
1440 tons of grain were brought to a silo over two days. On the second day, 80% of the amount of the grain delivered during the first day was brought in. How ma
Which best describes William Howard Taft's "Dollar Diplomacy"? Buying the favor of other nations through foreign aid Hiring the best available diplomats regardl
Unlike a direct democracy, in which all citizens decide laws, a representative democracy involves which of the following?
Choose all that apply. Gas pressure within a fixed container will increase when ____ A) gas is cooled B) gas is heated C) gas volume changes D) mass of gas is i