courtneymannp3gbte
courtneymannp3gbte courtneymannp3gbte
  • 01-02-2018
  • Mathematics
contestada

Abdul bought a loaf of bread for $1.59 and a package of cheese for $2.69. How much did Abdul spend.

Respuesta :

TheAakash
TheAakash TheAakash
  • 01-02-2018
He spent 1.59 + 2.69 which is equal to $4.28, which is your answer.
Answer Link
laniyahthomas laniyahthomas
  • 01-02-2018
he spent.....
1 1
2.69
+1.59

$4.28
Answer Link

Otras preguntas

How many grams are in 6.95 moles of Calcium?
How do you do this??
Solve this problem using subtraction. 30 − (15 − 5) = ? 20 15 10 0
I think if you read the problem at the top then you would be able to answer the equasion at the bottom​
Which of following statements does not describe the growth of cities in the late 1800s? 1. immigrants settled in ethnic neighborhoods. 2. African Americans mig
PLEASE HURRY!!!!!!!!!!!!!two boxes are shaped as right regtangular prisms.the larger box is has a length of 24 cm a width of 10 cm and a height of 30 cm the di
what difference would you feel between experiencing a tsunami on the beach and out at sea?​
A text that is meant to be performed is called a(n) .
is it better to amend a state constitution many times or to rewrite it completely?​
OVER 45 POINTS. What object does one find in a market in Provence? a. the winters b. scrubland c. a fougasse d. a water wheel