mahrahajjaj
mahrahajjaj mahrahajjaj
  • 01-10-2017
  • Mathematics
contestada

What is the unit price for thecans

What is the unit price for thecans class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-10-2017
reading from the left unit prices are :-

9  / (2*24)  =  $0.19 ,  10 / (4*12) =  $0.21 and  9 / (3*12)  =  $0.25

The cheapest cans are from Shop Smart Thats the one he should buy from.
Answer Link

Otras preguntas

What zodiac sign rules the planet Mars?
If two sides of a triangle measure 12 and 7, which cannot be the perimeter of the triangle? a. 29 c. 34 b. 37 d. 38
This secretes digestive enzymes and buffers which neutralize the stomach acids
If the average of x, y, and z is 32 and the average of y and z is 27, what is the average of x and 2x?
Which one of these should a teenager consume every day A) the RDA for calcium B) 5 tablespoons of vegetable oil C) 5 teaspoons of vegetable oil D) a Folic a
what are major effects of the trade system developing the Arabian peninsula?
Please I need help ASAP!
A student listening to a lecture makes a connection to something he learned in a clinical setting is an example of active listening or application
A typical onion cell has 8 chromosomes. after mitosis (regular cell division) how many chromosomes will each daughter cell have
Quadrilateral JKLM was dilated according to the rule DO,(x,y) to create the image quadrilateral J'K'L'M', which is shown on the graph. What are the coordinates