jadaross132
jadaross132
05-08-2017
Mathematics
contestada
Someone please answer this for me
Respuesta :
kphung76127
kphung76127
05-08-2017
Each gallon costs $1.25
$15/$1.25 each= 12 gallons
Final answer: C
Answer Link
queenlho
queenlho
05-08-2017
15/1.25 =C.12 that would be the answer
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 63+ )
Otras preguntas
Government authority is based on the will of the people. A. Dictatorship B. Monarchy C. Tribalism D. Democracy E. Republic F. Theocracy G. Totalitarian syst
where ____you often _____(sit) is it past tense or present tense or future tense
(URGENT, IN THE MIDDLE OF A QUIZ!) (Math)
in what sense is peace necessary for education
If humans can't see air but can see water, does it mean that fish can see air but can't see water?
whats 1 + 1 plz answer
An object possesses both potential (PE) and kinetic (KE) energy. The object’s total mechanical energy is a. PE + KE b. PE - KE c. PE/KE d. KE/PE
Plz help me!!!!!!!!!!!!!
Is this statement true or false? A presentation is always in front of a group of people. true false
5/12 ÷ 7.8 i need help weewhooo