Seudónimo Seudónimo
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

A gallon of apple juice is $7. A pack of eight 4.23 oz. box of apple juice is $2.39. Which is a better deal? I need help understanding how to solve this problem.

Respuesta :

paige0704
paige0704 paige0704
  • 16-02-2017
the better deal would be the gallon
Answer Link

Otras preguntas

17) Dr. Lawson receives a check on 10/02/20XX for the previous month for 150 patient. The check is for the amount of $400. Attached to the check is a listing of
Which distribution channel for consumer goods is most likely to limit a producers growth
PLEASE ILL GIVE BRIANLIEST
ditto sound waves espace room answers please I need this urgently ​
what is the answer to this
If an electric stove uses 6 A of current on a 110 V circuit for two hours, how many kilowatt hours were used?
Write the equation 2x - 4y = 14 in slope-intercept form, and then find the slope and y-intercept.
How would you show your readers where the battles of the Civil war happens?
In the context of the text, how do people create change? Why is it important to stand up for what you believe in? Cite evidence from this text, your own experie
How old do you have to be to get a breast reduction?.