777nono
777nono 777nono
  • 05-04-2022
  • Mathematics
contestada

Apples cost $1.10 per pound. Darius bought x pounds of apples for a total cost of $2.75.

Respuesta :

sub4sublagging sub4sublagging
  • 05-04-2022
X= 2.5 2.75 divided by 1.10 =2.5
Answer Link

Otras preguntas

what forms a food substance into small balls and then pushes them into the
3 out of ever 5 picks are orange. If 12 picks are orange,how many picks are there in all
Explain the significance of the Dardanelles and what happened there.
A researcher wants to observe preschoolers at a local public playground to evaluate levels of cooperation. The researcher will not interact with the children or
PLEAS HELP FIRST CORRECT ANSWER WILL GET BRAINLIST 13 POINT
HELP PLZZZZZZZZZZZZZ Which does NOT represent the sample space of choosing one marble from the bag shown? IT WONT LET ME POST A PIC IM SORRY!!!!!! I'LL KEEP TRY
what does 3kx + 24 = 9kx for x
The _plan favored states with large populations
When you burn wood in a campfire_________energy is converted to_________and light energy
how to find missing angles​