TheMathCat
TheMathCat
04-04-2022
Mathematics
contestada
Please explain how you got your answer.
Respuesta :
samyrelynch
samyrelynch
04-04-2022
Answer:
Step-by-step explanation:
Answer Link
logantheriot90
logantheriot90
05-04-2022
I think you have to get a graph of the thing first then see then
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 33+ )
Otras preguntas
A jar contains 133 pennies. a bigger jar contains 1 2/7 times as many pennies. what is the value of the pennies in the bigger jar?
A car travels at 65 miles per hour. Going through construction, it travels at 3/5 this speed. Write this fraction as a decimal and find the speed
The cost for n students to attend a workshop is 7n+12 dollars. What is the cost,in dollars for students to attend?
List five kinds of cases that come under the judicial power of the United States courts.
What is an adjective phrase?
A. Rice costs $1.33 per kilogram. How much will 1.3 kg of rice cost? B. Milk costs $.71 per liter. How many liters can you buy with $3.00 C. How are part (a) a
How and where has oil, road development, mining, dams and agriculture contributed to local economic, political, and land use issues?
What's needed to know Right now we are doing unit 1 which is about tensions in ropes and weight and stuff about newtons. We are taking a test tomorrow and I st
Solve the equation for y.4x – 5y = 9
The length of Marshall's poster is 2 times its width. If the perimeter is 72 inches, what is the area of the poster?