marlenegaylah2 marlenegaylah2
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

1. If I can buy 3 pounds of grapes for $7.00, how much will 12 pounds cost?

Respuesta :

promsovantithmolika0 promsovantithmolika0
  • 04-03-2022
7*4= $28 (hope this help!)
Answer Link
krisdylarson3 krisdylarson3
  • 04-03-2022
So 3 times 4 is 12 so 7 times 4 is 28 so the answer should be $28.00 but
Answer Link

Otras preguntas

A patient with chronic kidney disease is being examined by the nurse practitioner for anemia. the nurse has reviewed the laboratory data for hemoglobin and rbc
You and other scientists have been able to get the same results after many experiments. What is this proven data called?
what is 40% as a whole number
During which process our food molecules broken down to produce chemical potential energy in the form of ATP? A. Photosynthesis B. Protein production C. Carbohyd
Mark's girlfriend dropped him off at a party, and then she went to visit her best friend two blocks away. When Mark called his girlfriend to get a ride home, he
England and Spain went to war in the 1560s because Spain demanded
What were the key factors behind google's early success?
Martin wants to use coordinate geometry to prove that the opposite sides of a rectangle are congruent. he places parallelogram abcd in the coordinate plane so t
Hello there ^ _ ^ I am not sure how to solve this thing - May you help me please ? Thanks~
Within the American government today, political parties exist as: a) instruments of cooperation bound together by discipline and strong leadership b) instrument