kingjarrus01 kingjarrus01
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

Mark bought one package of shallots for
$4. How many packages of shallots can
Shreya buy if she has $8?

Respuesta :

crystalramsdell
crystalramsdell crystalramsdell
  • 04-03-2022

Answer: 2 packages

Step-by-step explanation:

If mark bought 1 for $4 then shreds can buy 2 for $8

Answer Link
barkxie barkxie
  • 04-03-2022

Answer:

Step-by-step explanation:

so if you multiply 8 x 4 you will get 368 which is close to 2

ANSWER=2

Answer Link

Otras preguntas

Recall that in a 30 – 60 – 90 triangle, if the shortest leg measures x units, then the longer leg measures xStartRoot 3 EndRoot units and the hypotenuse measure
Please help me!!! it would be greatly appreciated
A salesperson earned x dollars last year. The salesperson earned 25% more money this year than last year. Which expressions represent the amount, in dollars, th
How many moles of neon gas are there 25.0 L of gas or 5.0°C with a pressure of 89.9 KPa?
Matt says that 5 - 1 1/4 will be more than 4, since 5 1 is 4. Draw a picture to prove that Matt is wrong.
!!!!!:!:!:!:!:!!:!’dmemdmsmsms
what is the interquartile rang of the following data set? 9,30,2,48,42,18,81,5,55,73,11
What can a company learn by studying website analytics for its website?.
the question is in the attachment
Exaggerated or oversimplified beliefs about people who belong to a certain group, race, ethnicity, gender, or other that can lead to prejudice and discriminatio