sabinakasmalieva3
sabinakasmalieva3 sabinakasmalieva3
  • 02-03-2022
  • Mathematics
contestada

easy question, please help

easy question please help class=

Respuesta :

Bananapepperpie
Bananapepperpie Bananapepperpie
  • 02-03-2022

Step-by-step explanation:

All you need to do is divide cost by mile since they already factored in the additional $3 for you.

1. 8/5 = $1.60

2. 11/8 = $1.375 = $1.38

3. 23/20 = $1.15

Answer Link

Otras preguntas

utilizing the models of marketing communication-- tactic used in the one-to-one model which is a more personal level of marketing
If -7(y – 3) = – 14, what is the value of y?If -7(y – 3) = – 14, what is the value of y?
Whats 10x10 squared?
which element of shooting an elephant most likely represents the colonized countryA. the elephantB. the narratorC. the elephant rifleD. the narrators conscience
A bag contains 4 green marbles 6 red marbles 14 orange marbles 5 brown marbles and 8 blue marbles,you can choose a marble and replace it and choose again what i
How does the kinetic energy of a substance's particles in the solid phase compare to their kinetic energy in the liquid phase? (2 points) The kinetic energy of
What is the slope of the line through the points (–2, –1) and (8, –3)?
Diamond went to lunch with her friends. The total bill came to $32.20. If Diamond tipped 20 percent, how much tip did she leave??? PLZZ I will give you 100 poi
In 1850 when was the slave trade banned
Executive Order 9066 and how did it affect civil liberties in the United States?