emustafa emustafa
  • 01-03-2022
  • Mathematics
contestada

Diego bought mini muffins for $4.20. If 1mini muffin is $0.35, how many muffins did he buy? Show your reasoning

Respuesta :

5nssi4h6k2
5nssi4h6k2 5nssi4h6k2
  • 01-03-2022
He bought 12
4.20 divided by 0.35= 12
Answer Link

Otras preguntas

What separates the dorsal cavity into two subdivisions.
Which battle was considered the high tide of the Confederacy, the point at which the Confederate army was last a major presence in the North
Malcolm buys a 5/6- pound bag of black beans and a 3/4- pound bag of pinto beans. how many pounds of beans does Malcolm buy in all?
Pleas I really need help I will make most Brainly
l will be late for the pray ____l will be having dinner with ny parents first​
Determine the cost per pound to see what the better buy. 3 pounds of turkey for $10.50 over to 1/2 pound for $6.25
Qué caracterización directa hace D. Luis de Pepita Jiménez?
Need help with this math problem
North American Van Lines and Allied Van Lines combined in a _____ merger that will create the world's largest moving company. Prior to the merger, North America
The ________ nervous system is responsible for stimulating digestion and causing the bladder to contract. Question 13 options: