switchninja381 switchninja381
  • 01-02-2022
  • Mathematics
contestada

Sara bought a pack of 6 waters. It cost 3.96. How much did each water cost?

Respuesta :

janeforr06 janeforr06
  • 01-02-2022
66 cents each I have to add more characters so ignore this part
Answer Link

Otras preguntas

Being rejected by a peer group can negatively influence one's self-esteem.
Identify the sentence with all words spelled correctly. a. Silvio and​ Lena's marrage ceremony took place on the beach. b. Javier had to renew his​ driver's lic
when h has the value 4, calculate 5h - 3? Urgent help needed!!!!!!!
If a bowling ball were moved from Earth to the moon, how would it's weight and mass change? A. The bowling ball would weigh the same, but it's mass would increa
In a play, the rising action consists of the events that lead up to the a. last line in the scene b. climax c. external conflict d. internal conflict
Choose the definition of: Genetic A. Unit of heredity B. developed muscles C. unit of space D. Unit of measure
Soccer is the most popular sport in the United States.
Hannah buys 3 packs of 36 exposure films and 2 packages of 24 exposure films. She uses 8 rolls of film. How many rolls does she have left?
Which one of the following words has the suffix -ing added correctly? a. Stoping b. Talking c. Hopeing d. Findding
what is the main idea of the paragraph. have yo ever wondered how images find there ways onto televisions screen. some tv shows are delivered to homes thro