faythr2 faythr2
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

coffee cost 18.96 for 3 pounds what is the cost per pound of c offee

Respuesta :

deniciasookraj2007
deniciasookraj2007 deniciasookraj2007
  • 03-12-2021

Answer:

$18.96 ÷ 3 pounds = 6.32 per coffee

Answer Link

Otras preguntas

Question 2 Evaluate the expression if y = 5 and z = 0 2z ___ Y
When chlorine reacts with potassium bromide, chlorine displaces bromine. Cl2 + 2 KBr → Bra + 2 KCI Explain why chlorine is more reactive than bromine.
if the diameter of a volleyball is 15.5 find its radius and volume​
If a=6 and b=4, evaluate the following expression:20−2a+3b​
help me please, i would really appreciate it.
Jhon jogged 5 Miles on Thursday 6 to 50 miles on Friday and 3.4 miles on Saturday how many miles does Jhon have to run in order to run 70 miles for the week _ p
Pls help meh i'll give brainlest and i'll help you if you help me
WILL GIVE BRAINLEIST Rule 1: Add 6 starting from 0. Rule 2: Add 2 starting from 0. Complete the first 5 terms using the rules. How are the corresponding terms r
someone help pls i put down the dates too if that helps thanks
b) Explain ONE example of a nationalist movement in Asia that used nonviolence to win independence.