tiaunna0011
tiaunna0011 tiaunna0011
  • 02-12-2021
  • Mathematics
contestada

Option A: y = 1.75x, where y is the cost and
x is the number of pounds of turkey

Option B:

Respuesta :

enbros12n enbros12n
  • 02-12-2021

Answer:

where is option b?

Step-by-step explanation:

Answer Link
danielabatistasamani danielabatistasamani
  • 03-06-2022

Answer:

is option B

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what is the unit rate for 6 pack soda for $7.96
What happens when an atom is exposed to an energy source such as electricity? The electrons may jump to a higher energy level. The electrons move closer to
*Brain teaser* *Guess the names of these countries *Think outside the box*. *E.g* 8. Iran 1.+n+ 2.+any 3.++s 4.J++ 5.+a 6. 7.J+ 8.I+ 9.U++ 10. +la 11. =+ 12.+☔
how can you optimize your physical health?
when you get a cold, what do you think your body will make more of? white blood cells saliva hormones red blood cells
what is the number in scientific notation? ​0.0765
The ---- had a very precise language suited to many fields, unlike the ----- whose language was not as precise but also covered a number of fields. A. Greeks b
the cost of 3 bottles of apple spread is $7.41. what is the cost of each bottle of apple spread? $1.62 $2.47 $4.41 $10.41
solve the equation for b: b^-3= 1/64
Samuel can type nearly 40 words per minute how many hours would take to type 2.5x10.5 words