jtuchanf0001
jtuchanf0001 jtuchanf0001
  • 01-12-2021
  • Mathematics
contestada

At the produce store you can buy 5 bags of bananas for $23.15 . How much would it cost if you were to buy 6 bags?

Respuesta :

wy9cxmaun7 wy9cxmaun7
  • 01-12-2021

Answer: $26.16

Step-by-step explanation:

23.15 / 5 = 4.63

4.63 x 6 = $26.16

Answer Link

Otras preguntas

A figure is dilated using a scale factor of -1. how can you obtain the image without using a dilation? Explain your reasoning. ​
Which sentence from this selection BEST supports the conclusion that life was difficult for most ancient Romans? A In the towns and cities, many were unskilled
Write the correct possessive pronoun. El mecánico te muestra unos autos (of his).
really need help with this problem
Can anyone help me with this question please? What do you think the cartoonist was trying to say about Andrew Jackson (the man in the cartoon) and federal gove
why do the potted Play Store banstala panga on their heads when they have to carry heavy loads why do Porter place to bantala park on their heads when they have
The way people, goods, and ideas are connected & transferred to other places
Need help understanding how I get the protons and neutrons!
PLEASE HELP WILL MARK BRAINLIEST AND GIVE 5.0 STAR RATING
In Fig. A-3, a force F passing through C produces a clockwise moment of 600 ft-lb about A and a counterclockwise moment of 300 ft-lb about B. Determine the mome