coolkid362
coolkid362
03-11-2021
Mathematics
contestada
help or my mom mom will beat me
Respuesta :
AlihaMadrid
AlihaMadrid
03-11-2021
Answer:
d. the unit rate is $30.00 per hour!!!!!!!!
Step-by-step explanation:
Answer Link
livia68
livia68
03-11-2021
the unit rate is $30.00 per hour.
the fraction is 240/8. divide 240 by 8 to get the unit rate.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 71+ )
Otras preguntas
if p(x)= x2-3x+2 find value of p(0) p(2)
Select the correct answer from the drop-down menu. As the team leader, John ensures that all his teammates are clear on the team goals they need to achieve. He
Which of the following would probably not make an appropriate call to action? Buy now while supplies last! Be the first in your school to have one. Now free of
Why does Walt Whitman use the word singing in the title "I Hear America Singing"? A. to illustrate a misguided and simple interpretation of American society B.
Dentify the structure of the human heart which is a valve between the right atrium and the right ventricle of the heart that directs blood that needs oxygen to
Calculate the unit rate for each item. Round to the nearest centA box of 4 light bulbs costs $3.79A bag of 5 oranges costs $2.19.A package of 12 bars of soap co
what is the answer to 87=177-w
How do u do this ?pls answer this in steps
Explain the concept of contrapasso in Dante’s vision of Hell and explain how both the location and the punishment of the Neutrals reflects this concept. Your an
Frederick taylor popularized the idea of improving work through observation and analysis, known as