howdia1481
howdia1481
01-11-2021
Mathematics
contestada
MAY YALL PLZ HELP MEH????????????
Respuesta :
Lizzie404
Lizzie404
01-11-2021
Answer:
$24.40
Step-by-step explanation:
3.60×6=21.6
21.60+2.80=$24.40
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 28+ )
Otras preguntas
If Manuel boycotts a product, he is
Given the function h(x)=-x^2 + X+4 determine the average rate of change of function over interval -1< x < 5
i really need help !
An electromagnetic wave has a wavelength of 4000 meters. What is this wave length and scientific notation? A. 4.0 x 10-3 m B. 4.0 x 10 3 m C. 4.0 x 10 2 m D. 4
Estimate the perimeter and the area of the shaded figure to the nearest tenth. -Please help me-
Hey help me and thanks in advance if you do
A 2-pound bag of broccoli costs $4.48. What is the price per ounce?
Find z. What is the length of the missing leg? b = _____ miles
17)Why did the Boers and the British fight over southern Africa during the early 1900s? A. Both groups wanted to build a strong army to defeat the German contro
help i don’t know what to do here!