jadynwalker24 jadynwalker24
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

Jasmine bought 4 notebooks at $2.79 each and 3 dividers at $1.10 each. How much money did she spend?

Respuesta :

tobjohnson
tobjohnson tobjohnson
  • 01-11-2021

Answer:$15

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The middle layer (vascular) contains a dark pigment which prevents light from scattering in the eyeball is the
A car is driving at a speed of 40 mi/h. What is the speed of the car in feet per minute
the total cost for a job is 1,766. the cost for material is 847.00 . 3 employees are paid 8 dollars an hour for 22 hours of work. what is your profit
Two students measured the length of their desk each using a different meter stick. One student reported a length of 18 cm and the other reported a length of 82c
A population includes..? A) all the habitats in a ecosystem B) all the members of a specific species that live in an area C) several different kinds of specie
A brand of lightbulb has a power of 8 W and an efficiency of 11.1%. How much power is wasted as heat by this lightbulb?
Rotenone is a poison commonly added to insecticides. insects exposed to rotenone will die because
What issue(s) concern twenty-first-century architects?
Why might the cellular response to a peptide hormone be expected to be rapid compared to the cellular response to a steroid hormone?
A _____ is the functional unit of the nervous system that merges collectively to form nerves.