27sorrellluc
27sorrellluc 27sorrellluc
  • 03-09-2021
  • Mathematics
contestada

If four apples cost $0.40, how much would six apples cost?

Respuesta :

MJTrxsh
MJTrxsh MJTrxsh
  • 03-09-2021

Answer:

0.60 :D

Step-by-step explanation:

Pls mark me brainliest ty :D

Answer Link
idrclol00
idrclol00 idrclol00
  • 03-09-2021

Answer:

0.60

Step-by-step explanation:

if 4 apples are $0.40 and 4+2 is 6 add 0.20

therefor 6 apples cost $0.60

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following were most affected by the Great Migration? A.ownership of railroads and steel mills B.African-American literature, music and art C.the im
Is the legacy of the civil war still apparent today? How?
is 3/12 simplified 1/4
Analyze the effect of the French and Indian War and its aftermath on the relationship between Great Britain and the British colonies. Confine your response to t
Which therapeutic cloning application is most likely a benefit to society
Persevering will help you achieve your goals. Persevering is used as what part of speech? a. noun, b. verb, c. adjective, d. adverb?
Which are accurate descriptions of how the Christian church influenced daily life in the Middle Ages? Choose all answers that are correct. A. elected the govern
Which therapeutic cloning application is most likely a benefit to society
1/3, 7%, 0.68 in least to greatest
The measure of W is 134°, the measure of Y is 46°, and the measure of Z is 134°. What is the measure of X? a 40° b 46° c 134° d 90°