frankidavis421
frankidavis421
02-09-2021
Mathematics
contestada
better value for 15.3 ounce cereal
Respuesta :
tallabtall123
tallabtall123
02-09-2021
In the second case you have $4.59 per 20 ounces
Thus take 4.59 / 20 and you get $0.2295 per ounce or almost 23 cents per ounce
Hope it helps
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 83+ )
Otras preguntas
my question is in the pic
break apart and distribute to solve 72÷8 72÷8=(40÷8)+(____÷8) =5+____ =_____
Write a function for the area A of a square given the perimeter P of the square.
why did the founding fathers compromise on using a federal system for the new government
The force of gravity down on the boy= 300N The boy's weight down on the floor= 300N The floor's reaction force back up on the boy= 300N His WEIGHT IS EVENLY DIS
Describe what happens to the graph of y=3x+4 when the slope is changed to 1/3
which number is between 5/2 and the square root of 11
what is the meaning of of the phrase hideous cruelty
Mrs.Miller is reading a book that has 628 pages in it. She is planning on reading 25 pages each night. How many nights will it take her to finish the book? How
If the 'Cell wall' had a career; what would it be?