makaylajacksgarage1 makaylajacksgarage1
  • 02-09-2021
  • Mathematics
contestada

Mike had $25 to spend on three pens.
After buying them he had $19. How
much did each pen cost?

Respuesta :

anthonystegman123
anthonystegman123 anthonystegman123
  • 04-09-2021

Answer:

mike spent 6 dollars, each pen cost 2$

Answer Link

Otras preguntas

4. The first step in handling stress is
A true breeding line of green pod pea plants is crossed with a true-breeding line of yellow pod plants. All of their offspring have green pods. From this inform
find the area (PLEASE HELP DUE SOON!!! thanks xo)
· Consider the pocket pet tour; how are these animals adapted to living in their natural environment? How does that impact our caring for them in an artificial
If class C inherits class B. And B has inherited class A. Then while creating the object of class C, what will be the sequence of constructors getting called?
Sonia's heartbeat suddenly increases, her breath shortens, and she has hot flashes. She feels terrified and has a sense she is about to die. She has these attac
Incident classification is based on the judgment of the information security professionals involved. Discuss how you can determine if any given circumstance is
PLEASE helpppp math:)
In a reaction involving the iodination of acetone, the following volumes were used to make up the reaction mixture: 5 mL 4.0M acetone + 5 mL 1.0 M HCl + 5 mL 0
Tamal is generally outgoing and has a lot of friends on campus. But he seems to freeze up whenever he gives a presentation in speech class. Tamal appears to exp