zeaganharris7 zeaganharris7
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

ice for the 11.5-ounce package: $3.19 per ounce ice for the 30.6-ounce package: $7.98 per ounce which is the better buy: ​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-06-2021
The 30.6 ounce because it would be less money for more as if you bought 3 11.5 once packages trying to spend less you would end up spending more
Answer Link

Otras preguntas

Which phase occurs directly after S phase? O A. G, O B. G₂ O C. Cytokinesis O D. M phase
The set of all possible outcomes of an experiment is called the ________ ________. Fill in the blanks.
Predict what would happen to the volume of red blood cells if they were placed in a 1400 mOSM solution of NaCl. Predict what would happen to the volume of RBCs
Why did many Chinese immigrants go to California during the gold rush???????
When Mendel crossed a plant homozygous for round seeds to another plant homozygous for wrinkled seeds, he found that all the progeny had round seeds. How is thi
Place the historical eras in the correct order; the reformation, the enlightenment, the renaissance
add the two questions -6.5b + 11 and 3.3b - 2​
23) Which is a method by which an amendment to the constitution can be ratified
If a ball is thrown in the air with a velocity 52 ft/s, its height in feet t seconds later is given by y = 52t - 16t^2. Find the average velocity ofr the time p
When command is transferred, then all personal involved in the incident should be told