katrinamariebolo
katrinamariebolo katrinamariebolo
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada


Need help finding the cost! ASAP!

Need help finding the cost ASAP class=

Respuesta :

uwuowouwuowohelpme uwuowouwuowohelpme
  • 03-06-2021

Answer:

Apple Cost: $1.10

Orange Cost: $1.05

Three oranges and two apples cost: $5.35

Step-by-step explanation:

Answer Link
delilah0027
delilah0027 delilah0027
  • 03-06-2021
answer:
first one: 1.10$
second one: 1.05$
total: 5.35$
Answer Link

Otras preguntas

9+(6-6)x4-(-7-(-2)) solved in order of operations
Which of the following sentences is correct?        A. The new perfume really smells badly.   B. Even his mother admitted he danced bad.   C. That shade
19. The president intends to send a nominee for Secretary of State. To be properly done, the nomination should go to the
While they look fashionable,hats and gloves serve no purpose in cold weathera. Too obviousb. Not defendablec. Controversial
Consider the equation log (3x-1)=log base 2 of 8. Describe the steps you would take to solve the equation, and state what 3x-1 is equal to.
Use multiplying by 1 to find an expression equivalent to 18/19 with a denominator of 76b.
Find the value of y so that r⎹⎹ s A. 32 B. 56 C. 64 D. 124
Which of the following countries, according to Amnesty International, is responsible for executing 3,400 people (80 percent of all executions globally)?
The _____ is the product or functional boss, who is responsible for one side of the matrix.
What effect do you think the courts ruling had on police officers