greenteisha57 greenteisha57
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

You buy halibut at 28 per pound. One portion of seared halibut requires 6 ounces of halibut. How much dose the halibut for one portion cost?

Respuesta :

gageer2005 gageer2005
  • 03-06-2021

Answer:

4.6

Step-by-step explanation:

yes

Answer Link

Otras preguntas

Which group called for the immediate end to slavery without compensation? A. Radical Abolitionists B. Colonizationists C. New Abolitionists D. Early Abolitionis
PLEASE HELPWILL THANK YOU AND GIVE BRAINLIEST
the two triangles below are similar use what you know about similar triangles to find the missing side. show your work​
I'LL GIVE BRAINLIEST !!! FASTER​
The length of a rectangle is twice its width. If the area of the rectangle is 72in², find its perimeter
Van der Waals forces hold molecules together by: A. moving electrons from one molecule to another. B. attracting a lone pair of electrons to the positive charge
5 pencils for 15 dollers how much for each pencil
Which of these sentences uses quotation marks and other punctuation correctly? Cinderella's fairy godmother had said something about 'pumpkins at midnight, but
Find the slope, if it exists. 5x - 7y = 14 Select the correct choice below and fill in any answer boxes within your choice. A. The slope is (Type an integer or
In the figure, ABC and DEF are similar. What's the scale factor from ABC to DEF? (pls show how you got the answer)