jjdjjejrjejrjejjqwe
jjdjjejrjejrjejjqwe jjdjjejrjejrjejjqwe
  • 02-06-2021
  • Mathematics
contestada

Please help I’m stuck :((((((((((((((((((

Please help Im stuck class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-06-2021

Answer:

$3.72

hope this helps

have a good day :)

Step-by-step explanation:

Because 1 orange cost 0.93 so you multiply it by 4 to get 3.72

Answer Link
JoudM2009
JoudM2009 JoudM2009
  • 02-06-2021

Answer:

$3.72

Step-by-step explanation:

ok so we need to divide 2.79÷3 so we can know how much each orange coast.

2.79÷3 = 0.93

now add 0.93 to 2.79

2.79+0.93 = 3.72

Answer Link

Otras preguntas

What is the focus of the parabola? y=−1/4x2−x+3
how to do this question plz ​
A lease provides that the tenant pays $760 minimum rent per month plus 4% of the gross sales in excess of $150,000 per year. If the tenant paid a total rent of
Could someone please help. The given sides are 25 at the left, 35 at bottoms, 5 at the right. Thank you :)
What the correct answer now
URGENT!!! PLEASE help me with this question!
Plot the image of point C under a dilation about the origin (0,0) with a scale factor of 1/2
Which of the following statements is true A. The relationship is a function because there are no two y-values corresponding to the same x-value B. The relations
What effect does reducing your carbon footprint have on the environment? increases the greenhouse effect O reduces the greenhouse effect O more re-radiated infr
Write a system of equations to describe the situation below, solve using any method, and fill in the blanks Dave and his cousin Emily are picking apples in thei