nnemiah192
nnemiah192 nnemiah192
  • 01-04-2021
  • Mathematics
contestada

THIS IS DUE RN PLEASE HELP!!!

THIS IS DUE RN PLEASE HELP class=

Respuesta :

23ricorvan
23ricorvan 23ricorvan
  • 01-04-2021

Answer:

c = 6d

Step-by-step explanation:

the cost is equal to $6/day

Answer Link
martin819 martin819
  • 01-04-2021
This answer ^ is correct
Answer Link

Otras preguntas

What social issue is child neglect directly associated with?
Which one of the following choices can be added to increase the "creaminess" and nutritional value of soups without adding fat? A. Cornstarch B. Nonfat milk C.
An angle measures 65º. What is the measure of its supplement?
why did slavery start in the colonies
what produces no harmful emissions when used as an energy source?
Why is it difficult to adjust to new things in life ?give examples please
_____ is the amount of money available in the economy, including the money in your wallet and demand deposits. Inflation Money demand Money supply
which of the following is an example of a convergent plate boundary? a. magma from the asthenosphere moves into the litohsphere b. a volcano erupts on a small i
The right to remain silent when arrested or interrogated is guaranteed under A. the First Amendment. B. Roe v. Wade. C. Marbury v. Arizona. D. the Fifth Amendm
How does regular exercise help make us more alert and energetic?