bellabellapanda70
bellabellapanda70 bellabellapanda70
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

The cost of 8 kg of butter is $ 904. what will be the cost of 14 kg of butter

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-03-2021

Answer:

$1582

Step-by-step explanation:

cost of each kg 904/8=113

cost of 14 kg 113x14=1582

the cost of 14 kg of butter is $1582

Answer Link

Otras preguntas

Please help I’m really slow.
Kris Lundy was able to stop the other football team from making a touchdown tackling the quarterback. Choose the clearest and most effective revision of the a
Which pair of elements would most likely bond to form a covalently bonded compound?
A bookstore has a sale: Jen wants to buy four books: for $10.00, for $12.00, for $15.00, and for $20.00. What is the smallest she could pay for these books duri
which factor does the supreme court generally consider especially important when deciding which cases to review
What is (a+2)(a+2) make sure to multiply
2 3/4 −(−1 1/2 )+(− 5/6 )−(− 3/8 )−(+4 2/3 )
Please help asap!!!!!!!!!!!
The sum of two numbers 104 their difference 6 ..Find the numbers
What segment is the projection of QT on RT? A) RS B) ST C) UT