amyabrown1988
amyabrown1988 amyabrown1988
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

How much money would you say by purchasing vanilla cupcakes a dozen pack instead of buying 12 individual cupcakes

Respuesta :

ryleighmccoy81
ryleighmccoy81 ryleighmccoy81
  • 03-03-2021

Answer:

I belive you would save at least 2 dollars because you would buy a pack instead of individual

Step-by-step explanation:

I tried bit I really have no clue what this means

Answer Link

Otras preguntas

How did the U.S. gain the territory of Florida? We settled it with American citizens. We asked the Spanish to give it to us. It came with the Louisiana Purchase
Arjun's cafe uses 1 2/5 bag of coffee everyday, for how many days would 4 1/5 bags of coffee last?
Which of these is the best response if you're worried that someone might be struggling with substance abuse? A. Ignore the problem and try to interact with h
Based on the details wright uses to describe his father and the woman he lives with, we can infer that richard----
During what phase of meiosis do sister chromatids separate ?
In what material did robert hooke said he saw in cells
Is the equation y=2x+10 proportional?
A confederation is a strong association of states and a firm union. true or false
Who is napoleon bonaparte and what were his main accomplishments
Classify the triangle based on the side lengths 4.2, 6.4 and 7.6acuterightobtuseno triangle can be formed with those sides.