kodeevans kodeevans
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

Drag the correct answer and drop it in the box given below:




If a person bought a bag full of 8-8− kg rice that costs \$240$240, What will be the unit price?

Respuesta :

shouh shouh
  • 03-03-2021
The unit price would be $30 per kg
Answer Link

Otras preguntas

How is a rate a measure of one quantity per unit or another quantity
What country was responsible for colonizing most of South America in the Sixteenth Century?
There are 8 girls and 12 boys on the play gruond what is the ratio
The blank is the the distance between two crests or two troughs on a transverse wave. It is also the distance between compressions or the distance between raref
Kelly spent $20 on rides and snacks at the state fair if X is that amount she spit on rides and y is the amount she spent on snacks the total amount she spent c
What is 43/50 as a percent?
What is the sum of interior angles for a nonagon
in which colony were Catholics and Prtestants Welcomed but non Christians could be executed?
Line 1 x y −1 1 0 3 Line 2 x y 1 5 3 3 (a) Write the equation for Line1 in slope-intercept form. (b) Write the equation for Line 2 in slope-intercept form.
what type of particles pass through diffusion