auniquabowie auniquabowie
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

if I buy 4 sodas for the price of $2.12 how much did 1 soda cost?

Respuesta :

noahpierce0627
noahpierce0627 noahpierce0627
  • 02-03-2021

Answer:

$0.53

Step-by-step explanation:

2.12 divided by 4 equals 0.53

Answer Link

Otras preguntas

what kind of relationship would a mouse and a rabbit have
English is not a phonetic language. True False
What are some Non examples of cultural region
Summary- In what ways is Islam a way of life as well as a set of beliefs?
Should a president die in office, which official succeeds the president if the vice president is unable to assume the role?
a joint stock company was
when h has the value 6 calculate 6h - 7
Identify the simple predicate in the following sentence. George Washington was one of the greatest generals in American history.
a joint stock company was
Simplify each expression a. 5n2 − 3n2 b. 8 + 3b − 2c − 4 + 6b (these are the answer choices) A. a. −2n2 b. 9b − 2c + 4 B. a. −8n2 b. 9b − 2c