gaudvile2006
gaudvile2006 gaudvile2006
  • 03-11-2016
  • Mathematics
contestada

What is the cost of 3 kg of grapes £2.50 per kg?

With working out please !!!☺❤

Respuesta :

unicornseatrainbows
unicornseatrainbows unicornseatrainbows
  • 03-11-2016
All you have to do is multiply 2.50 by 3 and you get your answer of 7.50
Answer Link
plgoglpgo
plgoglpgo plgoglpgo
  • 03-11-2016
the answer is 7.50..
Answer Link

Otras preguntas

When (r)-limonene is treated with excess h2 with a pd catalyst, two products are obtained. identify the relationship of those two products?
Outline one strength and one weakness of the above definition of health and well-being
A shot of whiskey will get you drunk faster than a can of beer. A. True B. False
What happens right after transcription ends? a. rna polymerase binds to the beginning of a gene. b. mrna detaches and moves to the ribosomes. c. the dna double
Why is "the only thing worse than a boy who hates you. a boy who loves you." ironic?
carlos wants to participate in a physical activity that wil best improve his heart function. what tupe of activity should he use
Fill in the blanks with the words in the boxes.
Who led his men on a march of looting and burning from atlanta to savannah to the sea?
Negative and positive hallucinations describe which hypnotic experience?
Outline one strength and one weakness of the above definition of health and well-being