pamelar88 pamelar88
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

Bananas are priced at 1.75 per pound. Write an equation that can be used to represent the cost, c, of buying b, pounds of bananas.

Respuesta :

laylarr555
laylarr555 laylarr555
  • 05-02-2021

Answer:

dh8d djsksis dismsis sisjsnaks d

Answer Link

Otras preguntas

How is 3x-y=8 and x+2y=5 solved by combination (addition)?????
'for a good cause if you are determined you are able to overcome any obstacle'. explain
find the point on the y-axis that is equidistant from (6,1) (-2,-3)
How many flags are in this wolld ;)
A particle travels in a circle of radius 82 cm and with a centripetal acceleration of 4.7 m/s2. How long does the particle take to complete one revolution?
Find the length of the radius of the following circle. (x + 2)2 + y2 = 10
A movie starts at 7:00 pm and lasts 108 minutes. What time does the movie end?
Square of the complex number (i - 2)?
How many flags are in this wolld ;)
in the xy-plane above, point c has coordinates (6,9). which of the follwoing is an equation of the line that contains points 0 and c?