Marissa6345
Marissa6345 Marissa6345
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

If a total amount is $1.69 and 24 cookies were made, how much will per cookie cost?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2021

Answer:

40.56

Step-by-step explanation:

Answer Link
JustCayla
JustCayla JustCayla
  • 03-02-2021

Answer: about 7 cents

Step-by-step explanation:

1.69/24=0.07..

Answer Link

Otras preguntas

when we having the bayonet in battle useful
How do believe somthing without evidence of this thing EXAMPLE: God
What might farmers start growing due to dire economic circumstances? 1.) Soybeans 2.) Poppies 3.) Rice 4.) Wheat
Which was not an achievement of the Northwest Ordinance?   A. It provided a way for territories to organize and enter the union as states.   B. It encour
Can a recessive phenotype turn Into a dominant phenotype over time?
what is the slope of the graph y=-1
To prepare for an important midterm, Zoe studies 90 minutes each night for five nights. Zoe's method exemplifies:
816 ounces/hour = pounds/hour
Read the excerpt from the Pro Walk Web page. Which statement presents an opposing view from the excerpt? Customer Review from Renee in TX: I have been using
WILL GIVE BRAINLIEST!!!!!! PLEASE HELP ME!!! 12 POINTS!!!!! The acceleration of any object can be found using the expression v - u over t , where v is final vel