moneyman360 moneyman360
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

a dozen apple costs $2.55.at this rate how much would 8 apple cost?

Respuesta :

MohamedSharif
MohamedSharif MohamedSharif
  • 01-11-2016
12=2.55 how about 8
8 x 2.55 divided by 12=$1.7
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is true about the sequence graphed below? A. The sequence is arithmetic because the terms have a common difference. B. The sequence is ar
What is the mass of an empty film canister?
I NEED HELP ASAP! What is the life cycle of any common day parasite? please make sure to make answer long and descriptive and scientific thsnkd
Which of the following is a true statement about the countries highlighted on the map? (3 points) Select one: a. They are the greatest supporters of internation
I need hep with dividing fractions
Limited government and idea from Enlightenment principles is the idea that government may use only those powers given to it by the
if you hear thunder 5 seconds after you see a lightning bolt how far is the storm
Which organism would receive the least amount of tramsferred solar energy Owl,field mice frog,or grass
Using what you know about the words "police," "metropolitan," "politician," "policy," the root "poli" means a. many b. government c. servant d. laws
Sara is studying how quickly adults tire after eating turkey. She splits a group of 20 adults into 2 groups. One group is given turkey to eat and the other grou