parnellizzy54 parnellizzy54
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Alexa bought 4.7 pounds of apples. The apples cost $1.60 per pound. How much did she pay for the apples?

Respuesta :

rhondawatkins73 rhondawatkins73
  • 03-02-2021

Answer:

Alexis spent $7.52 on her apples

Answer Link

Otras preguntas

A ridge of mountains are very near the ocean. Which side of the mountain would receive the most rain?
What is the freezing point of a solution that contains 36.0 g of glucose ( ) in 500.0 g of water? ( for water is 1.86°c/m. the molar mass of glucose is 180.0 g
how would be the number 54 be correctly produced in ASL
Which type of placentation is found in dogs and cats
although Iran is larger than turkey both countries have similar populations why might this be so?
A hanging nickel wire with diameter 0.12 cm is initially 2.7 m long. when a 117 kg mass is hung from it,
What are the supplementary angels?
find 3 consecutive integers such that 3 times the sum of the first and third is 84 less than 12 times the secind
Two groups went hiking, leaving at the same time and arriving back at the same time. While one group moved away at the speed 6 mph and then moved back at the sp
Please help me!! Will get brainliest!!