diamondword767
diamondword767 diamondword767
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Marcus purchase a 12 lb bag of Trail Mix he paid $10.80 find the price per pound​

Respuesta :

dorianlynman
dorianlynman dorianlynman
  • 02-02-2021

Answer:

.9

Step-by-step explanation:

12/10.80

=

.9

Answer Link
destiny3158 destiny3158
  • 02-02-2021
0.9 you have to divide the price $10.80 by how my any pounds Marcus purchased 12.
Answer Link

Otras preguntas

Write an equation of the line that passes through (-1,1) and (2,3)
In simplified radical form, the person can see how many miles?
Which conic section is defined by the set of all points in a plane that areequidistant from a single point and a line?A. HyperbolaB. EllipseC. ParabolaD. Circle
: Your brother eats of the pepperoni portion of pizza (or 1/4 of the whole) and all of the olive portion of the pizza (2/8 of the whole) . Write a number senten
Find the value of the logarithms without using a calculator.a.log416b.log636c.log381d.log24e.log5625
Geo wants to buy a new home. The sales price is 185000. He has prequalified for a loan at 5.4% interest over 30 years with a 5% down payment and closing cost of
The standard form of the equation of a parabola isy=x²-4x+21. What is the vertex form of the equation?O A. y = ¹/(x-4)² +13OB. y=(x-4)² +21C. y = 1/(x+4)² +1+13
For which value of x does p(x)=-4 in the graph below
how do u knwo which way to face the inequality sign in the answer of these questions like 1>x<3 how do u know which way to face them. i put some examples
f(x)=3x+4 Evaluate f(2)=