beatrix13 beatrix13
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

PLEASE HELP ME! THANK YOU IF YOU DO! ​

PLEASE HELP ME THANK YOU IF YOU DO class=

Respuesta :

vialia
vialia vialia
  • 02-02-2021

Answer:

100,000 ÷ 1.25

100,000/1.25

80,000/1

80,000

The unit cost of the piece of land is 80,000 per hectare

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

I need help on this question
Product a has a sales price of $20 per unit. based on a 15,000-unit production level, the variable costs are $11 per unit and the fixed costs are $6 per unit. u
What is the volume of the composite figure? Use 3.14 for Round to the nearest hundredth See attached picture
what is the ninth term in the binomial expansion of (x-2y)^13
How does judicial review affect the U.S government? A. By replacing limits on the judicial branch's ability to check the other branches B. By allowing citizen
a rectangular prism with length f, width w, and height h has a volume of lwh. what is the volume of a prims which has a base of of 5m by 3m and a height of 4m?
How do political parties in the United States help citizens engage with their gocernment? A. By convincing the public to focus on national issues rather than th
How humidity is related to evaporation?
What is the difference between the steady beat and the rhythm? How can we tell if a song is in 3/4 time or 4/4 time? Make sure to mention what we can do with ou
Which causes winds to blow over the surface of earth ? A. Uneven warming by the sun B. Fast flowing rivers C. The water cycle D. Infrared radiation