p3kl4dybug
p3kl4dybug p3kl4dybug
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

It costs $15 for one surfing lesson and $25 per day to rent a surfboard. Write an expression for the total cost of one lesson and renting a surfboard for y days.

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-02-2021

Answer:

15 + (25*y). y is the amount of days.

Answer Link

Otras preguntas

Fr$e points have a good one! hope you had a great and fun Halloween ​
If the value of sin6°sin42°sin66° sin102° is k. Then find the value of the value of k21​k⠀No Spam:)[tex] \bf \boxed{ \ddot \smile}[/tex]︎︎︎︎︎︎︎︎︎︎Thank you!​
Find the slope from two sets of ordered pairs. (-20, 14), (17, 15)​
9.36 as an improper fraction
PART B: Which detail from the text best supports the answer to Part A? A “The Internet has radically changed how news sources communicate with their audience, a
In the compound NH3, how are the atoms likely bonded to one another? (1 point) O Nitrogen donates one electron to each hydrogen. O Each hydrogen donates its one
Here’s the picture of princess
What is the optimum temperature for amylase?
Name three primary objectives for human resource departments on social media.​
If you could live in a movie, which one would it be and why?