shortyylesley shortyylesley
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

FreshFoods has 12 carrots for $4. How would you find the cost of 1 carrot?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-02-2021
4 divided by 12. 4/12 = .33 cents per carrot
Answer Link

Otras preguntas

A 12-sided die is rolled. The set of equality likely outcomes is {1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12}. Find the probability of rolling a 7
What form are these lines written in? - 4x + 3y = 7 9x - y = 2 slope intercept form point-slope form standard form
Light that appears white or nearly white to humans is made up of A. Only one color of light. B. All colors of light. C. Only two colors of light. D. No colors o
Will give brainiest LOTS OF POINTS! WHAT EXERCISE PLAN WILL GIVE LARGE BICEPS IN 1 MONTH WITHOUT ANY EQUIPMENT PLEASE GIVE LOTS OF DETAILS NUMBER OF CERTAIN EXE
melaine purchased some packages of pencils for $1.60. If each package cost $0.80, how many package did melanie purchase?
the sum of two numbers are 50 in the quotient is four
A company studying the productivity of its employees on a new information system was interested in determining if the age (X) of data entry operators influenced
A PSYC 101 student is participating in an attention study. They are asked to fixate on a cross in the middle of the screen and watch for a word to appear in pla
which best describes how mRNA is produced in a cell
Graph triangle XYZ with the coordinates X (2,17), Y (17,17),Z (17,8).