jssjshjshI8 jssjshjshI8
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

Snowflake the snowman wants to buy new scarves if each scarf cost $4.27 how much did snowflake spend if he buys 5

Respuesta :

hgeycduwijeufyfh
hgeycduwijeufyfh hgeycduwijeufyfh
  • 01-02-2021

Answer:

21.35

Step-by-step explanation:

4.27 * 5 i hope this is one of your answers

Answer Link

Otras preguntas

Which step in a scientific method entails gathering information to identify variables that might help with the experiment a. conclusion b. hypothesis c. observa
Cherries cost $5 for two pounds and $7.50 for 3 pounds. a. What is the cost per pound? b. Is it constant? c. If you were to graph this situation, would you put
16 POINTS!!!!!! Which statement about the artist Michelangelo is not correct? A. He was moody and short tempered and once had his nose broken in a fig
What two substances control the movement of materials into and out of the cell
What is 949 rounded to the nearest ten and hundred
What does an accident of nature mean
Is every compound that contains hydrogen an acid?
which measurement would be least likely to be written in scientific notation: number of stars in a galaxy , number of grains of sand on a beach, speed of a car
How did Rutherford's experimental evidence lead to the development of a new atomic model?
a pizza parlor has 8 different toppings and 3 different cheeses to choose from on the menu. how many pizza combinations are possible if each pizza has 1 toppin