Seudónimo Seudónimo
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

Which soap deal has the lowest price per ounce?


$5.50 for 13.0 oz

$5.75 for 14.0 oz

$3.45 for 3.5 oz

$5.25 for 12.0 oz

Respuesta :

vvgfgy vvgfgy
  • 01-02-2021
It’s option two

Explanation: Divide the price by the ounces and option is to w lowest answer.
Answer Link

Otras preguntas

The late nelson mandela worked to end a system of racial segregation in South Africa called?
The number of students who ride a school bus is 110% of the number of students who walk. How many students ride the school bus?
In the period from 1860 to 1890, which experience was shared by most Native Americans living in western states?
True or false: A smart store layout moves customers in and out as fast as possible. a) True b) False
the blank theory suggests that the sun, planets, and other celestial bodies of the solar system came from a cloud of dust and gas? a.) Condensationb.) Steady
Mis amigos Loles, Antonio y Karen (1) preguntan a mí si quiero ir a Italia con ellos este verano. Yo (2) digo: "¡Sí, sííí, síííííí!". Ellos (3)
please help with 1, 2, and 3
first to answer will be the brainliest i need the answer ASAP
Bonnie and Bobby are saving money for a vacation. Each friend starts with an amount and also saves a specific amount each week. Bonnie created a table to show t
twin boys have girlfriends one of the couples have a baby would the dna of the lil baby be the same as the couples dna bc the boys are identical twins