shamiya2006 shamiya2006
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Kelsey can buy 2 pounds of apples for 7 dollars

Respuesta :

jadaconnell
jadaconnell jadaconnell
  • 04-01-2021

Answer:

each pound cost 3.5 dollars

Step-by-step explanation:

7/2

Answer Link
jhfuig jhfuig
  • 04-01-2021

Answer: each pound is 3.50 dollars

Step-by-step explanation: 7.00 divided by 2 is 3.50 dollars

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP What do the Supreme Court decisions in the cases of Griswold v. Connecticut and Roe v. Wade have in common? A. limitations on executive privilege B.
Which construction is illustrated below? Picture attached.
need help asap please
Suppose you have four 500 MB hard drives plus one 2 GB flash drive. How many GB of capacity is this overall?
n+(-n) = 3+ 15 Solve
Which part of the atom is involved in bonding?A.All electrons B.Or C.Protons D.Valence electrons
How did the American colonist respond to the stamp
Answer this question for my little brother. What is the seventh letter in the alphabet?
A store allows customers to fill their own bags of candy. Terri decides she only wants jelly beans and chocolate drops. Jelly beans sell for $0.90 per pound, an
Why is dairy farming Switzerland's most important form of agriculture? The Swiss population consum e large amounts of processed dairy products like chocolate an