rshelly14033
rshelly14033 rshelly14033
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

it costs $2.48 for a 16 ounce jar of peanut butter and $5.44 for a 40 ounce jar. which jar is the better buy

Respuesta :

donovannnnn donovannnnn
  • 04-01-2021
second one, please mark branliest
Answer Link

Otras preguntas

A large wooden block of weight 30n, is observed to push down a ramp. The block is pushed down an inclined plane as shown below and the applied force is parallel
A lamprey eel fastens itself to a host fish, such as a lake perch, and feeds on it. When the fish dies, the lamprey finds another host. Which type of symbiosis
How many planets are there in our System? List them all.​
How do interest groups influence the government? Describe at least three methods utilized by interest groups.
India was developed by English ruling over it. (Change into Active voice)​
A system of equations is shown below. y=-x+3 y=3-/2 Does the ordered pair (-4, 6) satisfy the system? Justify your answer.
180 students in a 10th grade class high school take a survey about which video game consoles they own. 80 students answer that one of the consuls is a PlayStati
a ball has a circumference of 9.42 cm. what is the diameter
Nicky wants to surround a painting 5 inches by 11 inches with a frame that is W inches wide. write a quadratic function A in standard form to represent the comb
No need for an explanation it is option