danielle5212 danielle5212
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Alexa bought 2 1/3 pounds of turkey for 26.25. What is the cost per pound?

Respuesta :

amairs
amairs amairs
  • 03-12-2020

Answer:

11.25

Step-by-step explanation:

Answer Link
jadaconnell
jadaconnell jadaconnell
  • 03-12-2020

Answer:

approximatly $11.25

Step-by-step explanation:

26.25/2.333333 = 11.2500000161

Answer Link

Otras preguntas

how do solve you do 5b/2=27.5
Simplify the expression below 5+3*2-4^2*|-2| A) 43 B) 48 C)-16 D)-21
Y=2x-5 3x+8y+32=56 What does y and x equal?
solve this system of linear equations y=3x+1 -x+2y=-3
turn 32/64 into a percent?
Callie bought 2 gallons of juice for $2.58 per gallon. She sold the juice in 1 cup servings for 75 cents each. Each servings is 1/16 gallon. How much more did
diameter = 8 cm circumference =
as a reaction to the FTA signed in 1988 many Canadians ______.
4. How many moles are in 54.0 grams of Silver? 54.0 g Ag x (108mol ag /1 g ag ) = 5,832 ag moles Ag (Use the gray boxes to insert the values for the conversion
The ratio of the number of male lions to female lions in the animal reserve is 21:20 if there are 123 lions in the animal reserve how many of the lions are fema