reesmoran reesmoran
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

A 3-pound box of grapes costs $12.00. What is the price per ounce?

Respuesta :

abbinator37
abbinator37 abbinator37
  • 03-12-2020

Answer:

$2.64

Step-by-step explanation:

I hoped I could help you!!

Answer Link
janiexoxo
janiexoxo janiexoxo
  • 03-12-2020
$2.64
hopefully this was a help!!
Answer Link

Otras preguntas

which is the solution to the equation -6x-15=-1.5
describe nat turner according to himself help!! this is due in an hour! please!!
Two sides of a triangle are 15 and 8. Which of the following CANNOT be the 3rd side? A. 9 B. 13 c. 21 d. 5
2. What is 5 percent of 700?
100 points plzzzz help me
Find the area of the figure pictured below.
45 % of z is 72. Find the value of z
what are challenges of a mathematics teacher in lower basic school​
Solve the math problem
2,369÷ 6 = t t is about​