Denisesanchezb Denisesanchezb
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Kyle bought four boxes of cereal for $8.60. How much would 10 boxes of cereal cost

Respuesta :

kids5919
kids5919 kids5919
  • 02-12-2020

Answer:

$20.75

Step-by-step explanation:

Answer Link
AlexPeachey
AlexPeachey AlexPeachey
  • 02-12-2020

The answer is $21.50

Explain:

$8.60 / 4 = $2.15

$2.15 x 10 = $21.50

Could I have brainliest?

Answer Link

Otras preguntas

Why was the United States interested in Hawaii? A. It is a good place for U.S. citizens to go for vacation to relax and enjoy the ocean. B. The people who live
Which products are formed when aluminum is added to a silver chloride solution? none only AlCl3 AlCl3 and Ag AlAg3 and Cl2
20% tip if the bill is 48.25
ANSWER THIS AND MY OTHER QUESTION GIVING LOTS OF POINTS Which of the following animals will have a forelimb most similar to a dolphin? shark eagle human lizard
Nicholas bought three business related books. His total bill was $150. If one book cost him 50% more than the other two books combined what was the price of th
How did people most likely arrive in northern europe
Which of the following is an accessory organ of the integumentary system? a. corium b. sebaceous gland c. thyroid gland d. epidermis
a snowboarder travels 150 m down a mountain slope that is 65 degrees above horizontal. what is his vertical displacement?
why is there a growing concern over the physical fitness of children and adolescents? a. children and adolescents are overly concerned with exercise and fitness
What is the recommend amount of physical activity for children?