deana0xx
deana0xx deana0xx
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

You want to buy 4 pens, each costing 27 cents. How many dollar bills should you take to the store? im not in college btw lol

Respuesta :

hiyathere16
hiyathere16 hiyathere16
  • 02-12-2020

Answer:

108c so 2 dollar bills.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

numbers like 10;100;1,000 and so on are called
Carry out the following multiplication (1.38 x 10^2)(2.58 x 10^-7)
What is The range of 56,-35
Natalie saved $20 when she purchased a new phone.The phone originally cost $125.What percent savings did Natalie receive on the purchase of the new phone
unit rate $7.95 for 5 pounds
a warehouse that has three shelves that can hold 8 12 or 16 skateboards. each shell has sections holding the same number of skateboards. what is the greatest
Name the state which is composed of island
In poetry and fiction, the main reason for using vivid words is to
President Hoover responded cautiously to the Great Depression because he A. thought that the business cycle would correct itself. B. was distracted by the gian
how do you get 24 with the numbers 3, 9, 7, and 1?