Seudónimo Seudónimo
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

can u pls help me with this question ​

can u pls help me with this question class=

Respuesta :

Sydney1727 Sydney1727
  • 02-12-2020

Answer:

$147 dollars

Step-by-step explanation:

if there are 12 students going and it's 36.75 for 3 students. 12 divided by 4 is 3 so you need to multiply the amount of money you have by 4 hope that helped ^^

Answer Link

Otras preguntas

Who did Odysseus leave behind when he left Troy for Ithaca, and how was it destructive?
Wanda, the Channel 1 weather person, said there was a 30% chance of rain on Saturday and a 30% chance of rain on Sunday. Should Wanda be fired? HELP PLEASE
Convert 79 oz to _____ g Round answer to the nearest whole gram.
Who was Canada's FIRST prime minister.
what is greater 0.7 or 7/9?
What's the answer to this problem?
What is one fact about xuchal
I forgot what are homophones.Does anyone know what's a homophone.
How far away is Canopus in kilometres?
Which sentence correctly forms the plural of the letter R? A. Three R's make up her initials.